Вас вітає система безоплатної правничої допомоги!

Діти з 14 років, які мають намір скасувати своє усиновлення, можуть самостійно звернутися по безоплатну правничу допомогу. Якщо усиновлення суперечить інтересам дитини, не забезпечує її сімейного виховання, якщо між усиновлювачем і дитиною склалися стосунки, які роблять неможливими їхнє спільне проживання і виконання усиновлювачем своїх батьківських обов'язків, таке усиновлення можна скасувати рішенням суду. Щоб отримати безоплатну фахову допомогу для розв’язання цього питання, підлітки можуть самостійно звернутися до системи БПД. Юристи допоможуть скласти позовну заяву до суду та забезпечать представництво інтересів дитини у суді. Раніше усиновлена дитина будь-якого віку могла скасувати усиновлення, лише звернувшись до бюро правничої допомоги через свого законного представника. З повагою Владислава Стецюк, фахівчиня з комунікацій Координаційного центру з надання правової допомоги

08:44 20.10.2023

Куріння як фактор ризику серцево-судинних захворювань: чим загрожує та як відмовитися

Кожен п'ятий українець — курить. І щороку ця смертельна залежність забирає 130 тисяч життів в Україні. ❗️ Саме через куріння серцево-судинна система перестає нормально функціонувати. Під впливом тютюнового диму клітини крові налипають на стінки судин та утворюють тромби — а це може призвести до стенокардії, інфаркту або інсульту. До того ж куріння підвищує артеріальний тиск та призводить до артеріальної гіпертензії. Вживання тютюну — це залежність, проте відмовитися від неї під силу кожному. Гортай серію — там практичні рекомендації, які допоможуть тобі назавжди попрощатися з курінням. А щоб визначити свій рівень залежності від тютюну та знайти більше порад щодо відмови — переходь на сайт 👉🏻 https://stopsmoking.org.ua/ 🚭 І пам'ятай: безпечного куріння не існує — навіть кілька сигарет, які ти викурюєш час від часу, все одно несуть шкоду твоєму серцю та судинам. Дізнайся про свій ризик розвитку хвороб серця і судин за допомогою швидкого тесту на сайті: https://cvd.phc.org.ua/ Стань на варті свого серця — відмовся від тютюну та нікотину! #СтаньНаВартіСвогоСерця Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров'я».                                     Славутське відділення ДУ "Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України"