До Ганнопільської громади завітали гості з Польщі

Дата: 03.07.2018 14:10

1 липня до Ганнопільської громади завітали гості з Польщі, які протягом тижня мешкатимуть у Ганнополі.

Їхній візит полягає в наступному.

Група з 6 чоловік відвідує 3 громади Хмельницької, Вінницької чи Житомирської областей, у кожній з яких проживатимуть тиждень, для ознайомлення з етнографією, природою, пам’ятками, спостерігатимуть як живуть українці. Познайомляться з людьми різного віку та соціального статусу. Говоритимуть про щоденності, про нашу роботу, традиції, звичаї, свята та ін. Представники Польщі хочуть дізнатися про життя українців, аби в подальшому порівняти його з польським та словатським.

Перша поїздка була до Грицева. Поляки отримали приємні враження і їм сподобалась Хмельницька область.

Соціолог Саша Синовець, яка працює в Силезському технічному університеті (Польща, м. Глівіце), під час зустрічі з керівництвом громади розповіла, що дуже цікавиться історією та культурою України.

В кінці 2017 року Саша отримала грант на дослідження, що стосуються змін, які відбулися в нашому регіоні після 1989/1991 року, особливо як змінюється (або не змінюється) життя, культура, особистість, цінності населення в селах; як впливає на їхнє життя соціально-економічна обстановка капіталізму і глобалізації.

«Україна цікавить через структуру та кількість сільського населення в загальній популяції. У нас ця тема в тренді, особливо щоб знаходити ідеї та інструменти для зменшення різниць якості життя в містах і селах», - сказала пані Саша.